Postanowiłam przygotować w kilku punktach, krótki poradnik dla wszystkich par młodych (lub przyszłych), narzeczonych oraz zakochanych dotyczący tego jak podczas sesji plenerowej czuć się dobrze oraz świetnie się podczas niej bawić. Bardzo zależy mi na tym, żebyście dobrze czuli się przed moim obiektywem i nie odczuwali żadnego dyskomfortu. Zawsze staram się Was rozweselić i rozluźnić, po to abyście czuli się podczas sesji swobodnie oraz towarzyszył Wam świetny nastrój! ❤️

– Sesja ślubna, narzeczeńska oraz zakochanych w plenerze –

Zarówno sesja ślubna jak i również narzeczeńska, nie jest obowiązkowa więc nie musicie jej robić pod przymusem i tylko dlatego, że wszystkie inne pary ją robią, bądź jest w pakiecie. Zdaje sobie sprawę, że większość osób nie czuje się najlepiej przed aparatem oraz nie lubi lub nie umie pozować (większość z Was tak twierdzi!), dlatego stworzyłam ten kompleksowy poradnik na udaną sesję plenerową z 10 poradami dla tych, którzy wkrótce będą mieli wykonywane takie zdjęcia. Pamiętajcie, że tego typu sesje mają być dla Was czymś przyjemnym a nie koniecznym i robionym pod przymusem czy spowodowanym presją innych!

Jak przygotować się do takiej sesji?

01 | PODZIELCIE SIĘ WASZĄ HISTORIĄ, WSPÓLNYMI PRZEŻYCIAMI ORAZ ZAINTERESOWANIAMI

Bardzo chętnie posłucham Waszych opowieści o tym jak się poznaliście, co przeżyliście i jakie uczucia Wam wtedy towarzyszyły – ułóżmy tę historię w piękne, pełne miłości, czułości oraz radości zdjęcia. Często to właśnie te najprostsze i najbardziej banalne rzeczy są najlepsze. Poznaliście się na wakacjach w słonecznej Dominikanie – lećmy tam! A może na spacerze w parku lub w kinie? Idźmy tam, zacznijmy tam naszą sesję plenerową i podążajmy dalej Waszą wspólną, piękną historią! A może połączyła Was miłość do zwierząt lub sportów ekstremalnych? Pomysłów na sesję narzeczeńską lub plener ślubny jest tyle ile Waszych historii. Jeśli macie jakieś wspólne zainteresowania to również możemy to wykorzystać i stworzyć razem piękne oraz romantyczne zdjęcia, podczas których jeszcze bardziej zbliżycie się do siebie robiąc to co wspólnie lubicie robić a przy okazji, jestem pewna, że będziemy się świetnie przy tym bawić!

02 | BĄDŹCIE PRAWDZIWI, SZCZERZY I W 100% SOBĄ

Pamiętajcie, że każdy z nas jest inny, wszyscy się różnimy i tak samo każdy może mieć gorszy lub lepszy dzień. Dlatego, nie przejmujcie się tym! Wasze prawdziwe emocje są przeze mnie pożądane i nie możecie się ich wstydzić. Jeśli robimy sesję zdjęciową w dniu kiedy jesteście melancholijni – pokażcie mi to! Kiedy macie głupawkę, wspaniały dzień to uzewnętrznijcie się! Bądźcie prawdziwi, tacy jacy właśnie jesteście i tacy jak czujecie, że jesteście. Nie ukrywajcie swoich emocji, obaw, smutku czy nawet głupkowatego śmiechu. Nawet ten śmiech możemy zatrzymać na zdjęciach! Pozwólcie mi wejść w głąb Waszego nastroju, intymności oraz poczuć razem z wami ten dobry humor oraz wszystkie towarzyszące Wam emocje. Bądźcie sobą i dobrze się bawcie! Chce zobaczyć w Was prawdę, prawdziwe emocje i ich szczerość bo tylko wtedy takie zdjęcia mają sens, kiedy jesteście prawdziwi, naturalni i jesteście w 100% sobą i nie zaprzątacie sobie głowy tym co sobie o Was pomyślę – gwarantuję, że nic złego! ❤️

03 | ZAPOMNIJCIE O TYM, ŻE JESTEM I WAS FOTOGRAFUJE

Bardzo pomocne jest wyobrażenie sobie, że jestem Waszą bardzo bliską znajomą, kuzynką, siostrą lub przyjaciółką, która po prostu zgodziła Wam się zrobić kilka romantycznych ujęć oraz uświadomienie, że jestem tu na sesji tylko dla was, po to żeby stworzyć Wam super pamiątkę na lata! W związku z tym, skupcie się więc tylko i wyłącznie na sobie oraz wczujcie się w tą wyjątkową chwile, dajcie się porwać emocjom a ja zadbam o resztę. Postarajcie się pokazać prawdziwość Waszego uczucia, waszych emocji, które odczuwacie bądź Waszej relacji. Dajcie z siebie wszystko i pod żadnym pozorem – nie bójcie się być sobą i nie martwcie się o to co sobie o Was pomyślę, bo gwarantuje Wam, że naprawdę nic złego! Jestem fanką prawdziwości i szczerości wśród ludzi, zatem bądźcie odważni i nie kryjcie się z Waszymi prawdziwymi emocjami. Bądźcie sobą i zapiszmy to wspomnienie w naturalnych zdjęciach!

04 | USTALMY WSPÓLNIE MIEJSCE SESJI

Miejsce, w którym odbędzie się Wasze sesja ślubna, narzeczeńska czy nawet zakochanych, powinno być Wam bliskie, takie w którym czujecie się swobodnie oraz które lubicie i Was charakteryzuje. Możemy pojechać wszędzie, gdzie tylko sobie zamarzycie! Może to być zarówno Wasze małe, przytulne mieszkanko bądź jakieś zupełnie inne oraz odległe miejsce w którym przykładowo się poznaliście. Jestem otwarta na Wasze propozycje i pamiętajcie o tym, że najważniejsze jest to, żeby to była Wasza wspólna przestrzeń, która dobrze Wam się kojarzy i w której czujecie się dobrze! Jeśli nie macie takiego miejsca to bardzo chętnie przedstawie Wam swoje propozycje gdzie moglibyśmy się wybrać na taką sesje!

05 | POGODA

Najważniejsza jest spontaniczność i pogodą nie musimy się kompletnie przejmować. Czy mocno świeci słońce, czy jest mgła, a może pada, w każdych warunkach zachowujecie się inaczej. Na tym mi zależy. Kiedy Wam będzie zimno z dużo większą łatwością będziecie się obejmować. Na zdjęciach będzie to wyglądało również bardziej naturalnie. To nic, że jest mgła i nic kompletnie nie widać. Może akurat dopadnie nas ulewa? Pójdźmy na całość, pobiegajcie, pomachajcie zmoczonymi do granic włosami. Najważniejsi i tak jesteście Wy i Wasze emocje.

06 | IM MNIEJ RZECZY NA SESJI TYM LEPIEJ

Na sesje zabierzcie wyłącznie to co konieczne. Nie bierzcie ze sobą kilku toreb ubrań, kosmetyków czy jakiś innych rzeczy. Każdy przedmiot, torebka ograniczy Waszą mobilność, a do tego pozbawi możliwości wykonywania spontanicznych zdjęć, kiedy sądzicie, że akurat w danym momencie odłożyłam aparat na bok.

10 | WPROWADŹCIE SIĘ W DOBRY NASTRÓJ OD SAMEGO RANA

W dzień pleneru ślubnego / sesji ślubnej bądź sesji narzeczeńskiej starajcie się nie planować zbyt wiele obowiązków. Spędźcie razem trochę czasu. Wprowadzi Was to powoli w jeszcze bardziej intensywny kontakt w czasie sesji. Odprężcie się, czy to leżąc na łóżku czy skacząc po nim słuchając ulubionej muzyki. Tak jak lubicie najbardziej. Niech ten dzień będzie dobry od samego poranka!

11 | MAKIJAŻ I WŁOSY

Tutaj porada głównie do kobiet. Jeśli chodzi włosy to najlepiej wyglądają włosy rozpuszczone. Możemy dzięki nim w bardzo łatwy sposób uzyskać dynamikę zdjęć. Makijaż oczywiście jest wskazany, nie musi być profesjonalny. Najważniejsze to czuć się dobrze i komfortowo.

12 | ZAUFAJCIE MI

Jeśli już mnie wybraliście to znaczy, ze akceptujecie mój styl. Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak zaufać mi i temu w jaki sposób chce przedstawić Waszą historię. Wasza wiara w moje pomysły (z pozoru może nieatrakcyjne czy mało ciekawe) doda mi skrzydeł. Zaufajcie mi, chce dla Was jak najlepiej! Dotyczy to wyboru pory sesji ślubnej lub narzeczeńskiej, sesji rodzinnej, miejsca czy nawet pogody.